Co je rostlinná placenta?

Co je rostlinná placenta?

Tuesday, Feb 23, 2016 0 komentář(e)

Stejně jako gemmoterapie čerpá rostlinná placenta svou účinnost ze základních živin (aminokyselin, peptidů atd.), přítomných v pupenech a zárodečných částech rostlin. Tato substance, dobře snášená i u nejcitlivější pokožky, položila základy první generaci prostředků aplikované fytodermatologie: PLACENTOR Vegetal.

Během padesátých let byly v nemocnicích ve francouzském Lyonu objeveny nesporné pozitivní účinky lidské placenty.
Několikaletý výzkum prokázal její mimořádnou schopnost regenerovat tkáně pokožky. Zejména při navazující léčbě popálenin a jizev bylo dosaženo vynikajících výsledků.
Lidskou placentu používali odborníci v nemocnicích, ale její uchovávání bylo složité a komplikovalo širší uplatnění. Proto oslovili doktora Guillota, renomovaného francouzského farmakologa, aby našel řešení a sestavil recept na zpracování lidské placenty.
S výsledky dosahujícími kvality lidské placenty, ale mnohem snáze uchovatelný a aplikovatelný byl vyvinut v roce 1959 první krém Placentor, známý pod názvem “Regenerační hydratační krém na obličej”. Zároveň tak byly položeny základy Laboratoří Sicobel.
Ačkoliv byl tento krém vytvořen speciálně pro lékařské účely, rychle se z nemocnic rozšířil i do kosmetických salonů jako účinný prostředek na léčení jizev a popálenin.
V následujících letech se doktor Guillot, zapálený botanik a průkopník aktivních komponentů ve farmacii a kosmetice, zaměřil na výzkum rostlinné substance objevené mezi válkami: na rostlinnou placentu.
Bezpočet studií a testů prováděných v nemocnicích ukázal, že regenerační schopnosti rostlinné mízy dokonce předčí výsledky lidské placenty.
Tato substance, dobře snášená i u nejcitlivější pokožky, položila základy první generaci prostředků aplikované fytodermatologie: PLACENTOR Vegetal.

Stejně jako gemmoterapie čerpá rostlinná placenta svou účinnost ze základních živin (aminokyselin, peptidů atd.), přítomných v pupenech a zárodečných částech rostlin.

Rostlinná placenta se nachází pod pestíkem, je jeho živnou tekutinou a vyživuje plod při růstu.

Komerčně se krém z rostlinné placenty začal využívat v roce 1991, když byly ze složení kosmetických produktů vyloučeny krevní deriváty.

Tento krém byl první z řady produktů, které se díky své schopnosti stimulovat kožní buňky a vlasové kořínky rychle rozšířily.

V roce 1996 odkoupil Laboratoře Sicobel lyonský lékárník doktor Fouchère s cílem obnovit slávu této značky a navázat na výrobu inovativních produktů pro lékárny i zdravotní a kosmetická zařízení.

V lednu 2014 se laboratoře sloučily s lyonskou rodinnou společností Condat a značka začala expandovat do zahraničí, s dceřinnými společnostmi v Číně, Brazílii či USA. Výhradní distributor kosmetiky Placentor Vegetal pro Českou republiku je společnost Rexim, spol. s r.o.

Související články: (1)

Napiště svůj komentář